Головна » Новини » Статті » Кальцієва селітра (кальцій азотнокислий) від гниття овочів та фруктів, для саду та городу

Кальцієва селітра (кальцій азотнокислий) від гниття овочів та фруктів, для саду та городу

Необхідна кількість потрібних речовин для рослин має вирішальне значення для їхнього розвитку. Якщо рослини не мають достатньої кількості певних поживних речовин, можливе виникнення захворювань та шкідників, а також знижується рівень продуктивності. Серед багатьох добрив, саме кальцій нітрат є водорозчинним добривом та джерелом кальцію.

Що таке нітрат кальцію?

Насамперед, кальцій азотнокислий є не лише добривом, а й засобом проти боротьби із шкідниками. Таке захворювання як розвиток гнилі легко контролюється завдяки нітрату кальцію. Дана сполука забезпечує рослину та плід як кальцієм так і азотом. Кальцій азотнокислий застосовується у вигляді розчину, що дозволяє швидше поглинати речовини рослинами. Аміачна селітра є поширеним джерелом азоту, але вона перешкоджає поглинанню кальцію і викликає порушення кальцієвої недостатності у рослин. Ось чому, одним із рішень цієї проблеми є внесення замість аміачної селітри кальцію азотнокислого, що може усунути проблему у дефіциті в грунті кальцію.

Кальцій азотнокислий отримують шляхом взаємодії азотної кислоти з вапняком. А потім, додають аміак. Кальцій азотнокислий є подвійною сіллю, що складається із двох поживних речовин, які поширені у добривах з високим вмістом натрію. Отримана сполука теж є кристалічною сіллю. Вона не є органічною сполукою чи заміною штучним добривам.

Що робить нітрат кальцію?

Він допомагає у формуванні клітин, нейтралізує кислоти для детоксикації рослини. Компонент азоту відповідає за сприймання білків та посилює листковий ріст. Надлишок тепла та вологи може викликати дефіцит кальцію в деяких сільськогосподарських культурах, наприклад у помідорів. У поєднанні кальцію та азоту можна допомогти стабілізувати ріст клітин і підживлювати листковий розвиток.

Коли використовувати кальцій азотнокислий?

Багато людей одразу ж беруться до внесення кальцію азотнокислого та схожих сполук для рослин у грунт. Однак, спершу слід провести тестування грунтів, на наявність речовин у ньому. Адже значний вміст кальцію може призвести до порушень у рослин. Тому, слід знайти баланс речовин для кожної з культур. Внесення кальцію азотнокислого є корисним для помідорів, яблук та перцю. При внесенні його на початку розвитку плодів, кальцій сприяє стабілізації клітин, протидіючи їх руйнації, що може призвести до гниття пелюстків цвіту. В свою чергу азот підсилює ріст рослин. Якщо ви використовуєте виключно органічні речовини, то кальцій азотнокислий не є варіантом для вас, оскільки він має синтетичне походження.

Як використовувати нітрат кальцію (кальцій азотнокислий)?

Кальцій азотнокислий (нітрат кальцію) може використовуватись як фолієвий спрей. Він використовується як найбільш ефективний засіб проти гнилі рослини, грибкових плям та гнилі безпосередньо плодів. Це добриво можна також використовувати для лікування дефіциту магнію, методом розчинення у кількості 2 кілограми сульфату магнію в 100 літрах води. В якості допоміжної речовини використовуйте 1.5 кілограм кальцію нітрату на 50 літрів води. Слід змішати дане добриво з водою та внести в грунт, обережно, уникаючи потрапляння на листя. Поливайте рівномірно та повільно, так, щоб розчин потрапив у грунт та почав активно просочуватись по кореневій системі. Для того, щоб мінеральне добриво живило рослину через листя слід змішати між собою 1 склянку кальцію азотнокислого з 100 літрів води.