Головна » Новини » Статті » Добриво нітроамофоска (азофоска): визначення та використання

Добриво нітроамофоска (азофоска): визначення та використання

Нітроамофоска (інша назва амофоска) є найпоширенішим добривом сьогодення у сільському господарстві. До її складу входить три найважливіших хімічні елементи: азот, фосфор та калій. Найбільш поширеним є співвідношення речовин 16:16:16. Адже, азофоска містить загальну частку поживних елементів приближену до 50%. За своїм зовнішнім виглядом дане добриво є гранульованим рожевого кольору. Воно є мало гігроскопічне, тобто погано поглинає кисень, що є неодмінною перевагою, та не злежується. Молекулярна формула сполуки: NH4H2PO4 + NH4NO3 + KCl.

Галузі застосування нітроамофоски

Найголовнішою сферою застосування нітроамофоски є сільське господарство. За усіма своїми властивостями це добриво забезпечує комплексне підживлення рослин головними елементами, підвищує врожайність культур та покращує стійкість їх до несприятливих умов середовища. Ще однією властивістю є те, що вона використовується на різних грунтах та під усі культури.

Внесення нітроамофоски

Важливо знати, що нітроамофоску при основному внесенні додають на чорноземних та важких грунтах під зяблеву оранку, а на легких грунтах – весною. Високого результату можна досягти при використанні добрива при прикореневому підживленні рослин на глибину 8-10 см стручковим способом. Нітроамофоска містить водорозчинні речовини, які легко поглинаються рослинами.


Це добриво для томатів містить 18% азоту, 18% фосфору і 21% калію

Варто зазначити і про недоліки цього добрива, серед яких штучне походження, малий термін придатності. Крім цього, за частого та значного внесення азофоски у грунт спостерігається накопичення нітратів у грунтів, що має негативний характер на розвиток рослини. Встановлено загальні правила внесення цього добрива, які відповідають кліматичним умовам, стану грунту та виду рослини. Зокрема, в осінній період слід внести 42г на м2, а для тепличного грунту – 30г на м2.

Способи зберігання нітроамофоски

Слід пам’ятати про горючість та вибухову властивість азофоски. Тому, зберігати нітроамофоску слід при температурі не більше +30°С. А щоб запобігти злипанню гранул між собою вологість повітря повинна становити менше 50%. Варто зазначити, що при роботі із даною речовиною потрібно бути обережним та використовувати рукавиці для захисту шкіри рук.