Головна » Новини » Статті » ПАРША ЯБЛУНІ ТА ГРУШІ

ПАРША ЯБЛУНІ ТА ГРУШІ

Дізнайтеся, як ідентифікувати та контролювати паршу яблук та груш, використовуючи ці перевірені, органічні та природні методи.

Серйозна хвороба яблук та груш — парша яблунева та грушева (Venturia inaequalis) атакує як листя, так і плоди. Грибкове захворювання утворює блідо-жовті або оливково-зелені плями на верхній поверхні листя. На нижній поверхні можуть з’явитися темні оксамитові плями. Сильно заражене листя стає скрученим і згорнутим і може опадати на початку літа.

Симптоми на плодах подібні до симптомів на листках. Коростяні плями, аномальні почервонілості, а в центрі можуть бути оксамитові спори. По мірі дозрівання ці плями стають більшими і стають коричневими та корковими. Заражені плоди спотворюються у формі і можуть тріснути, що дозволяє проникати постороннім організмам в середину плоду. Сильно уражені плоди можуть впасти, особливо в молодому віці.

Яблунева і грушева парша зимує переважно в опалому листі та в грунті. Розвитку хвороби сприяє волога, прохолодна погода, яка зазвичай трапляється навесні та на початку літа. Спори грибків переносяться вітром, дощем або розбризкуванням води з землі на квіти, листя або фрукти. Під час сирих або дощових періодів щойно відкриваються листя яблук надзвичайно сприйнятливі до зараження. Чим довше листя залишаються мокрими, тим важче буде зараження.

Догляд за плодовим деревом

Вибирайте стійкі сорти, коли це можливо.

Згрібайте під деревами та знищуйте заражене листя, щоб зменшити кількість спор грибків, щоб уникнути повторного циклу захворювання навесні наступного року.

Поливайте ввечері або рано вранці (уникайте зрошення крони дерева), щоб листя встигло висохнути до того, як може статися зараження.

Розкладіть 8–15-сантиметровий шар компосту під деревами, тримаючи його подалі від стовбура, щоб покрити грунт і запобігти розбризкуванню спор грибків.

Для кращого контролю розпилюйте розчин мідного купоросу, за два тижні до появи симптомів. Як альтернативу, мідний купорос слід починати застосовувати, коли хвороба з’являється вперше, і повторювати з інтервалом від 7 до 10 днів аж до опадання цвіту.

Лікування парші яблуні та груші

Обприскування препаратом Хорус 75 WG до цвітіння

Обприскування препаратом Хорус 75 WG та Скор 250 ЕС опісля цвітіння

(інструкцію можна отримати при купівлі препарату у менеджерів)