Головна » Новини » Новини » Використання і застосування сульфату амонію

Використання і застосування сульфату амонію

Сульфат амонію [(NH4)2SO4] був одним з перших і найбільш широко використовуваних азотних (N) добрив для рослинництва. Тепер цей реактив менш поширений, але особливо цінний, коли потрібні як N, так і сірка (S). Його висока розчинність забезпечує універсальність для ряду сільськогосподарських застосувань.

Виробництво

Сульфат амонію (амоній сірчанокислий, іноді скорочено як AS або AMS) виробляється вже більше 150 років. Спочатку його виготовляли з аміаку, що виділявся при виробництві вугільного газу (використовується для освітлення міст) або з вугільного коксу, що використовується для виробництва сталі. Сьогодні виробники роблять цей реактив, реагуючи на сірчану кислоту нагрітим аміаком. Щоб отримати розмір гранул, найбільш підходящий для застосування, виробники контролюють умови реакції шляхом скринінгу і висушування частинок до досягнення бажаного розміру. Деякі матеріали покриті спеціальною оболонкою для зменшення кількості пилу та проти злежування.

Продукти з різних галузей промисловості задовольняють більшу частину поточного попиту на сульфат амонію. Наприклад, у процесі виробництва нейлону утворюється амоній сірчанокислий в якості спільного продукту. В іншому певні побічні продукти, які містять аміак або відпрацьовану сірчану кислоту, зазвичай перетворюються на сульфат амонію для використання в сільському господарстві.

Хоча колір може варіюватися від білого до бежевого, сульфат амонію послідовно продається як високорозчинний кристал з відмінними властивостями зберігання. Як описано раніше, розмір частинок також може змінюватися в залежності від передбачуваного призначення.

Сільськогосподарське використання

Виробники застосовують сульфат амонію в першу чергу там, де їм потрібні додаткові N і S для задоволення поживних потреб рослин. Оскільки сульфат амонію містить лише 21% N, інші джерела добрив, більш концентровані та економічні для обробки та транспортування, часто роблять кращий вибір для N-дефіцитних полів. Тим не менш, амоній сірчанокислий забезпечує відмінне джерело S, який підтримує чи приводить у життя численні основні функції рослин, включаючи синтез білка.

Оскільки фракція N присутня в амонійній формі сульфату амонію, рисові фермери часто застосовують її до затоплених ґрунтів, оскільки добрива на основі нітратів є поганим вибором через втрати денітрифікації.

Розчин, що містить розчинений сульфат амонію, часто додають до гербіцидних спреїв після появи сходів для поліпшення їх ефективності при боротьбі з бур’янами. Ця практика підвищення ефективності гербіциду сульфатом амонію особливо добре працює, коли подача води містить значні концентрації кальцію (Ca), магнію (Mg) або натрію (Na). Для цієї мети найчастіше працює сульфат амонію високої чистоти, щоб уникнути закупорювання розпилювачів.

Практика застосування

Після додавання до ґрунту сульфату амонію, цей реактив швидко розчиняється в амонійних і сульфатних компонентах. Якщо хімреактив залишається на поверхні грунту, то амоній може бути сприйнятливий до втрати газу в лужних умовах. У таких ситуаціях агрономи радять включити матеріал в грунт якомога швидше. Інші варіанти включають застосування сульфату амонію до поливу або при передбачуваній кількості опадів.

Більшість рослин можуть використовувати як амонієві, так і нітратні форми N для росту. У теплих грунтах мікроби швидко починають перетворювати амоній в нітрат в процесі нітрифікації [2NH4+ + 3O2 → 2NO3 + 2H2O + 4H+]. Під час цієї мікробної реакції виділяється кислотність [H +], що в кінцевому підсумку знижує рН грунту після багаторазового використання. Сульфат амонію надає підкислення на ґрунт внаслідок процесу нітрифікації, а не від присутності сульфату, який має незначний вплив на рН. Кисневий потенціал сульфату амонію забезпечує таке ж застосування N з аміачної селітри, наприклад, оскільки весь N в сульфаті амонію перетворюється на нітрат, порівняно з лише половиною N від нітрату амонію, який перетворюється на нітрат.

Несільськогосподарське використання

Продовольчі компанії зазвичай додають сульфат амонію до хлібних продуктів як розпушувач для тіста. Вона також є компонентом порошкових і вогнезахисних засобів для вогнегасників. І цей реактив також служить багатьом цілям у хімічній, дерево-целюлозній, текстильній та фармацевтичній промисловостях.