Головна » Новини » Новини » Як підкислити ґрунт сіркою

Як підкислити ґрунт сіркою

Для садівників, які прагнуть отримати хороший урожай на своїй ділянці, слід знати, як добитись необхідного підкислення своїх ґрунтів.

Іноді кислотність слід підвищити, проте характерною проблемою нашого регіону є пониження кислотності ґрунту. Саме через землю, сполуки сірки потрапляють до рослини. Діапазоном вмісту сірки в землі є значення від 0,005 до 0,04%.

Проте є рослини, котрі ростуть переважно на кислих ґрунтах. Тут, необхідно виходити з структури та типу землі. Якщо сама структура землі є рихлою, то її підкислення не має особливих складнощів. Внесення органічних добрив підвищить кислотність ґрунту.

Нестача сірки в грунті
Нестача сірки в грунті

 


 

Підкисляти ґрунт сіркою

Для пониження кислотності ґрунту використовують сірку або залізо сірчанокисле. Сірка взаємодіє з бактеріями, котрі знаходяться в ґрунті, та поступово перетворюється в сірчану кислоту. Що призводить до зниження показника рН з 7 до 4.5.

Для цього слід керуватись пропорцією: 100 грам сірки на один квадратний метр землі. При цьому, її внесення в землю повинно здійснюватись на глибину до 20 сантиметрів. Оскільки процес перетворення сірки відбувається довго, її внесення в ґрунт слід здійснювати за рік до насадження рослинами.

Сульфат заліза, натомість, діє набагато швидше. На відміну від сірки, для заліза сірчанокислого, як добрива, необхідна хімічна реакція. Норма внесення – 50 грам на один метр квадратний. Цей метод понижує рН землі на одиницю вже протягом двох-трьох тижнів.

Проте перед внесенням у будь які землі сполуки сірки, чи будь-які інші добрива, слід здійснити її попередній аналіз на наявність мікро- та макроелементів.

Давно доведено, що нестача досить одного мікроелементу призведе до пригнічення росту рослини, що в свою чергу призводить до втрати частини або усього врожаю.