» » » Як підкислити ґрунт сіркою

Як підкислити ґрунт сіркою

posted in: Новини | 0

Для садівників, які прагнуть отримати хороший урожай на своїй ділянці, слід знати, як добитись необхідного підкислення своїх ґрунтів.

Іноді кислотність слід підвищити, проте характерною проблемою нашого регіону є пониження кислотності ґрунту. Саме через землю, сполуки сірки потрапляють до рослини. Діапазоном вмісту сірки в землі є значення від 0,005 до 0,04%.

Проте є рослини, котрі ростуть переважно на кислих ґрунтах. Тут, необхідно виходити з структури та типу землі. Якщо сама структура землі є рихлою, то її підкислення не має особливих складнощів. Внесення органічних добрив підвищить кислотність ґрунту.

Нестача сірки в грунті
Нестача сірки в грунті

 


 

Підкисляти ґрунт сіркою

Для пониження кислотності ґрунту використовують сірку або залізо сірчанокисле. Сірка взаємодіє з бактеріями, котрі знаходяться в ґрунті, та поступово перетворюється в сірчану кислоту. Що призводить до зниження показника рН з 7 до 4.5.

Для цього слід керуватись пропорцією: 100 грам сірки на один квадратний метр землі. При цьому, її внесення в землю повинно здійснюватись на глибину до 20 сантиметрів. Оскільки процес перетворення сірки відбувається довго, її внесення в ґрунт слід здійснювати за рік до насадження рослинами.

Сульфат заліза, натомість, діє набагато швидше. На відміну від сірки, для заліза сірчанокислого, як добрива, необхідна хімічна реакція. Норма внесення – 50 грам на один метр квадратний. Цей метод понижує рН землі на одиницю вже протягом двох-трьох тижнів.

Проте перед внесенням у будь які землі сполуки сірки, чи будь-які інші добрива, слід здійснити її попередній аналіз на наявність мікро- та макроелементів.

Давно доведено, що нестача досить одного мікроелементу призведе до пригнічення росту рослини, що в свою чергу призводить до втрати частини або усього врожаю.